Václavské náměstí 1282/51, Praha 1


Dům se nachází v atraktivní lokalitě samotného centra Prahy, v pěším dosahu historického Starého Města a Náměstí republiky s nákupními centry Palladium a Kotva.

Tento klasicistní dům byl postaven roku 1835 stavitelem Janem Fialou. Jedná se původně o třípatrový trojkřídlý dům, který prošel, v průběhu let, stavebními úpravami a dostavbami.

Na hlavní budovu navazuje po levé straně hloubkové dvorní křídlo. V roce 1875 byla postavena a připojena samostatná 3 patrová činžovní novostavba stavitele Václava Sigmunda, autora více než čtyřiceti činžovních domů v Praze.

Dům je zděný se 6. nadzemními a 1. podzemním podlažím, kde je k dispozici parkovací stání v garáži s automatickým parkovacím systémem. V suterénu budovy je možné využít skladové prostory.

Lokalita nabízí skvělou dopravní dostupnost všech stanic metra a tramvají v samotném centru Nového Města.

Kromě Muzea, Státní opery, Lucerny, divadel, kin, restaurací, kaváren, barů a mnoha obchodů je v blízkosti i zeleň, kterou poskytuje Františkánská zahrada a Karlovo náměstí s parkovou úpravou.

V bytech jsou na podlaze položené parkety a dlažba. Ve všech bytech je instalován domovní přístupový systém (videotelefon).